Friday, October 15, 2010

Berlin Park Plaza Hotel

Konaklayan : Cihan Ergür - Digital Trend Uzmanı

Tarih : 30 mayıs - 3 haziran

Otel konum itibariyle Alexander Platz'a yakın bir mesafede ki otel'in en büyük artılarından biri de bu. Özellikle benim gibi hem iş ile tatil'i aynı araya sıkıştırmaya çalışanlar için oldukça stratejik bir noktada yer alıyor. 4 yıldızlı bir otel olarak 4 yıldızı'da hak edecek durumda. Lobide'ki görevliler oldukça ilgili ve güleryüzlüydü. Odalar ise klimalı ve uydu tv'li. Ancak türk kanalları listede yer almıyordu. Seminerlerden dolayı sabah kahvaltılarına katılamadım ancak otelde sohbet ettiğim diğer konuklar kahvaltılardan son derece memnunlardı.

Benim açımdan otel'in en büyük eksiği ücretsiz bir internet bağlantısı olmamasıydı. 24 saatlik standart bağlantı ücreti 13 euro ( mailleriniz için limitli download 32 mbit ), business bağlantı ( limitsiz download ve 100mbit ) ücreti 20 euro'ydu. Özellikle YTL'ye çevirdiğiniz de içinizi acıtan bir bedel olsa da yüksek hızlı bağlantının keyfini yaşamak için ödeyebileceğiniz ve pişman olmayacağınız bir miktar.

Eğer Berlin'e gidecekseniz ve benim gibi taksi'ye değil de normal bir Berlin'li gibi metro'ya, trene binip bu güzel ve düz tarihi şehri görmek istiyorsanız Berlin Park Plaza Otel'i tavsiye ederim ancak yine'de oda fiyatları konusunda biraz tuzlu olduklarını da göz ardı etmeyin.

0 yorum:

Post a Comment

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More